اموزش حذف اکانت تلگرام

آیا در پیام رسان تلگرام فعال نیستید؟ آیا هنوز اکانت شخصی خود را راه اندازی نکرده اید؟ با ما همراه باشید؛ در این مطلب، نحوه ساخت و همچنین حذف اکانت تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

نرم افزار رایگان تلگرام، یک برنامه پیام‌ رسان از طریق اینترنت میباشد که برای اولین بار در 14 آگوست  سال ۲۰۱۳ میلادی برای گوشی های آی‌فون راه‌اندازی شد و در همان سال نسخه ی آلفا این پیام رسان برای اندروید نیز عرضه شد. در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، عربی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی و کره‌ای در دسترس است.

تلگرام، پیام رسانی است که با استفاده از آن میتوان به دوستان و آشنایان خود پیام های متنی، صوتی و تصویری تا حجم 1.5 گیگابایت ارسال کرد؛ همچنین میتوان با تشکیل گروه در این نرم افزار، به بحث و تبادل نظر و اطلاعات به صورت جمعی پرداخت. توجه داشته باشید شما می‌توانید شماره تلفن خود را بنویسید و یا افراد را با نام کاربری جست ‌و جو کنید؛ به عبارت دیگر پیام رسان تلگرام ترکیبی از پیام‌ کوتاه و ایمیل است.

موسسان تلگرام (یعنی پاول و نیکلای دوروف، دو برادر روس) در ابتدای راه اندازی عنوان کردند که این برنامه از دیگر پیام رسان ها همچون واتس‌اپ و لاین ایمن‌تر است؛ به ‌طوری‌که اعلام کردند اگر شخصی بتواند پیام‌های رمزگذاری‌شده این نرم افزار را رمزگشایی کند، ۳۰۰ هزار دلار جایزه خواهند داد. تلگرام در ارسال و دریافت پیام بسیار سریع است و همین اتفاق سبب شده است که این پیام رسان محبوبیت بسیار بالایی را در بین کاربران برای خود ایجاد کند؛ این امر باعث شده تا 30.8% از ترافیک این پیام رسان از کشور ایران باشد؛ کشور روسیه با 8.6% در رتبه دوم و برزیل با 5.7% در رتبه سوم قرار دارند.

آموزش ساخت اکانت در پیام رسان تلگرام

عضویت در پیام رسان تلگرام بسیار ساده و آسان است؛ در ابتدا بایستی اپلیکیشن تلگرام را بر روی دسکتاپ، اندروید، ویندوزفون و یا گوشی iOS خود دانلود نمایید. پس از بارگذاری کامل تلگرام، بر روی گزینه Start Messaging کلیک کنید تا به مرحله ی بعدی وارد شوید. در پنجره ی Your Phone  پیش شماره کشور خود (ایران 0098) را انتخاب و شماره تلفن خود را وارد نمایید.

سپس بایستی کدی را که توسط پشتیبانی تلگرام به شماره موبایل تان ارسال میشود (بصورت پیام کوتاه) را در قسمت Code وارد و تیک بالای صفحه را انتخاب کنید. چنانچه کد وارد شده صحیح باشد به بخش بعدی منتقل می شوی؛ در این قسمت با وارد کردن نام و نام خانوادگی، ثبت نام شما به پایان می رسد.

آموزش حذف اکانت در پیام رسان تلگرام

در ابتدا توجه داشته باشید با دیلیت کردن حساب خود تمام چت ها و گروه ها برای شما پاک خواهد شد؛ در صورتی که شما از برنامه Log out کنید و مجدد وارد برنامه شوید، هیچ چت یا گروهی پاک نخواهد شد.

برای حذف اکانت تلگرام خود بایستی ابتدا به سایت رسمی پیام رسان تلگرام مراجعه کنید؛ سپس به قسمت حذف اکانت رفته و شماره موبایل خود را (همان شماره ای که میخواهید تلگرامش را حذف نمایید)، در قسمتYour Phone Number وارد نمایید و سپس  Nextرا انتخاب کنید.

اکنون یک پیام حاوی یک کد رمز در تلگرام برای شما ارسال می شود که بایستی این کد رمز را بصورت دقیق و با رعایت حروف بزرگ و کوچک در سایت تلگرام وارد کنید.

پس از وارد کردن کد رمز، گزینه Sign in را انتخاب نمایید. در این مرحله پیام رسان از شما میخواهد که دلیل حذف اکانت خود را یادداشت نمایید (این مرحله اختیاری است)؛ سپس Done  را انتخاب کنید. در مرحله آخر یک پنجره کوچک باز می شود که در صورت اطمینان از حذف اکانت خود، گزینه قرمز رنگ Yes, delete my account  را انتخاب نمایید. اکانت تلگرام شما با موفقیت حذف شد.