اموزش سئو سایت 2018

اموزش سئو سایت 2018

سئو یا (SEO) به معنای بهینه سازی موتور جستجو و برگرفته از Search Engine Optimization است؛ این کلمه شامل تکنیک های موثری است که سبب می شود شما به  افرادی که به دنبال محصول و یا خدماتی خاص (در حوزه ی فعالیت شما) از طریق موتورهای جستجوی گوناگونی مانند بینگ، یاهو و گوگل هستند، معرفی و پیشنهاد شوید.

قرار گرفتن نام وبسایت شما در رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو بسیار ارزشمند و مفید است؛ در واقع می توان گفت این یک تبلیغ رایگان در بهترین و جامع ترین فضای تبلیغاتی جهان است. این فرآیند باعث می شود ترافیک رایگان و طبیعی از سمت موتورهای جستجو به سمت وبسایت شما هدایت شود. بیان این نکته نیز ضروری مینماید که اکثر کاربران فضای مجازی یکی از پنج پیشنهاد بالاتر را در صفحه نتایج جستجو انتخاب می‌کنند؛ پس هرچه شما در این رتبه‌بندی بالاتر باشید در نتیجه بازدیدکننده و مشتری بیشتری را خواهید داشت (پنج نتیجه اول گوگل همواره ۶۷ درصد کلیک‌ها را به خود اختصاص میدهند).

در رابطه با سئو، این موضوع را نیز باید افزود که بهینه سازي موتور جستجو به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست! آن‌ها تنها براي کمک کردن به بهبود وضعیت بازدید از وبسایت شما و همچنین ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

بهینه سازی یک وبسایت یا سئو وبسایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود. لازم به ذکر است برای نمونه الگوريتم رتبه‌بندي موتور جستجوی گوگل (شامل عوامل رتبه بندی یا SEO Ranking Factors) داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک وبسايت میباشد؛ از اين رو سئوکار یا مهندس سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بداند.

میتوان اهداف سئو را بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وبسایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث افزایش ترافیک طبیعی سایت می شود.
 • باعث بهبود رتبه ی وبسایت در صفحه نتایج موتور جستجو می شود.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش فروش محصولات می شود.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات درست و هدفمند است.

نکاتی مهم در رابطه با سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو  یک وبسایت:

بهینه سازی موتورهای جستجو با ایجاد تغییراتی جزئی و گاه بسیار ساده در وبسایت همراه است؛ توجه داشته باشید تأثیر تمامی این تغییرات، روی هم رفته در نتیجه موتورهای جستجو مشهود خواهد بود.

 1. ایجاد عنوان دقیق برای صفحات وبسایت(Title Tag)

عناوین صفحات مختلف یک وبسایت، توضیحات لازم را در مورد محتویات هر صفحه در اختیار کاربران و نیز موتورهای جستجو قرار میدهد؛ پس هر صفحه وبسایت بایستی عنوان مرتبط با محتوای همان صفحه را داشته باشد.

 1. استفاده از متون پرمعنا و دارای بار علمی بیشتر و همچنین استفاده از سرویس های اجتماعی

ایجاد محتوای پرمعنا و علمی از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر روی موتورهای جستجو می باشد؛ همچنین استفاده سرویس های اجتماعی، ایمیل ها و تالارهای گفتگو، از مهمترین عوامل تأثیرگذار در جذب کاربر ودر نتیجه بالا رفتن رتبه در موتورهای جستجو می باشد.

 1. استفاده صحیح و بهینه سازی تصاویر وبسایت

تصاویر نقش مهمی در یک وبسایت ایفا میکند و بیانگر محتوای صفحه است؛ توصیه می شود هر تصویر نام منحصربه فردی داشته باشد.

 1. بروزرسانی مرتب محتوای سایت و آپدیت نمودن آن

آپدیت نمودن و درج اخبار جدید در وبسایت، باعث میشود کاربران به طور تدریجی تمامی لینک های صفحات سایت را بازدید کرده و تعداد مراجعه کنندگان افزایش یابد و بی شک موتور جستجوی گوگل متوجه این روند خواهد شد.

 1. آنالیز و بررسی وبسایت با استفاده از ابزارهای رایگان گوگل

توجه داشته باشید استفاده صحیح از ابزارهای رایگان سئو گوگل کمک فراوانی به بهینه سازی سئو وبسایت و همچنین ارتقا و توسعه وبسایت می کند؛ آنالیز نتایج جستجو، آمار مشاهده وبسایت شما توسط بازدیدکنندگان و… توسط این ابزارهای رایگان قابل بررسی خواهند بود.

 1. استفاده صحیح از متا تگ توصیفی

متاتگ توصیفی بایستی شامل توضیحات کلی در رابطه یا صفحه موردنظر باشد؛ این توضیحات میتواند شامل یک یا چند جمله و یا یک پاراگراف باشد.

 1. استفاده از URL های ساده و قابل فهم

بهبود ساختارURL  ها نه تنها باعث سازماندهی منظم فایل ها می شود، بلکه باعث جستجوی بهتر و سریع تر محتویات وبسایت توسط موتورهای جستجو می گردد.

 1. بخش بندی مناسب محتویات وبسایت و هدایت صحیح کاربران

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذاری در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل، طبقه بندی ها و هدایت صحیح کاربران می باشد. توجه داشته باشید فهرست بندی درست و مناسب مطالب، به جستجوی سریع تر موضوع مورد نظر توسط کاربران و همچنین موتورهای جستجو کمک بسیاری می کند.

 

9.بک لینک

بک لینک ها یکی از فاکتور های مهم سئو دامین هستنــد. بطور کلی، سئو و بهینه سازی یک سایت برای موتورهــای جستوجو به دو عامل اصلی بهینه سازی صفحـات ســایــت و بهینه سازی دامین تقسیم می شوند. گوگل نیز برای ارزش گذاری ، بک لینک صفحات سـایـت هـا را فاکتور پیج رنک و جستوجوی لغات قرار داده است. در صورتیکه موفق نشدید از روش های رایـگان برای سـایـت خود بک لینک تهیه کنید می توانـیـد آن را خـریـداری کـنـیـد.

ما پکیچ ها متفاوتی را برای شما در نظر گرفته ایم که میتوانید انها را از فروشگاه سایت تهیه فرمایید.

برای انتقال به فروشگاه سایت روی تصویر زیر کلیک فرمایید.