چگونه میتوانیم دیگران را عاشق خود کنیم؟

شما تاکنون واژه عشق را بسیار شنیده اید! اما شاید ندانید عشق چیست؟ عشق یکی از عواطف و احساسات بسیار مهم انسان ها در طول تاریخ است که به صورت پنهان و آشکار نسبت به فرد دیگری که معمولاً جنس مخالف است، ابراز می شود. در تعریفی می توان گفت عشق واقعی به این معنی است که بخواهید میزان سلامتی، رفاه و خوشبختی فرد مقابل‌تان بیشتر از سلامتی، رفاه و خوشبختی شما باشد؛ و عشق یعنی پیوند با فرد دیگر به گونه ای که استقلال و فردیت هر دو نفر باقی بماند. نه آنکه یکی دیگری را محدود کند و یا حتی بیش از حد فداکاری کند به طوری که به خود صدمه بزند!

وقتی كسی را دوست دارید، ارزش زیادی برای آن شخص قائل هستید؛ چون شما او را انتخاب كرده اید و برای افزایش این علاقه و عشق به دنبال راه هایی نیز هستید. مبادله ی مهر و محبت، یک نیاز انسانی است و عشق می تواند منبع شادی و رضایت انسان از زندگی باشد.

شاید این موضوع بسیار در ذهن شما باشد که چگونه میتوان دیگران را عاشق خود کنیم؟ و یا به بیان واضح تر، چگونه می توان در برخورد اول تاثیرگذار بود؟ همه ‌ی ما انسان ها دوست داریم جذاب باشیم و در جمع‌های مختلف مورد توجه دیگران باشیم؛ موضوع جذابیت علاوه بر جنبه ظاهری و فیزیکی که چندان تحت کنترل ما نیست، یک جنبه رفتاری نیز دارد که می‌توان آن را تقویت کرد و به جذابیت خود افزود. هـر چه بیشتر با شخصی ارتباط داشته باشید، آن شخص بیشتر به شما توجه کرده و شما را دوست خواهد داشت؛ پس در این شرایط از کناره گیـری، گریزان بودن و غیر قابل دسترس بودن در یک دوستی، پرهیز کنید. توصیه می کنیم در عوض به دنبـال بهانه های فراوانی باشید تا بتوانید وقت خود را بیشتر و بهتر با وی بگذرانید. در این قسمت چند عنوان ساده را نام میبریم؛ عناوینی که می توانید تنها با رعایت آن ها، جذابیت خود را بیشتر کنید و در جمع های گوناگون، مورد توجه دیگران باشید!

اول به فکر سلامت خود باشید؛ هر کسی می تواند با خواب کافی، ورزش صحیح، خوردن غذاهای سالم و.. جذاب به نظر آید.

لبخند زیباست و چهره خوبی را از شما در ذهن طرف مقابل شکل میدهد؛ پس  لبخند بزنید. بر اساس آخرین مطالعه‌ ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دوستان خود و حتی دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر و قوی تر خواهد بود.

فردی با اعتماد به نفس بالا باشید؛ توجه داشته باشید زنان و مردان زیادی هستند که وقت و همچنین هزینه ی زیادی را صرف ظاهر خود می‌کنند، اما  همین افراد برای بهبود شخصیت ‌و رفتارهای اجتماعی خود کاری انجام نمی‌دهند!

به رنگ لباس هایتان توجه داشته باشید؛ به بیان کلی تر خوب و مرتب لباس بپوشید.

همواره خودتان را تمیز نشان داده و عطر بزنید؛ همچنین توجه داشته باشید مرتب بودن موهایتان در جذابیت شما تاثیر بسیاری دارند.

نوع دست دادن شما با طرف مقابل اهمیت دارد؛ محکم و قوی دست بدهید. فراموش نکنید طرز نشستن و ایستادن شما نیز بسیار مهم است؛ به هیچ وجه دست و پای خود را تکان ندهید.

 

فایل ورد این مطلب را میتوانید از باکس زیر دانلود کنید.