اموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی 2018

کسب و کار اینترنتی؛ موضوعی که این روزها آن را بسیار می‌ شنویم و می‌ خوانیم. شاید برای شما نیز همچون دیگر افراد این سوال پیش آمده باشد که چرا من یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد و موفق ندارم؟ چرا من هیچ تجربه و تخصصی در رابطه با راه اندازی کسب و کار اینترنتی ندارم؟ و در انتها؛ آیا من می‌توانم بدون یک ایده‌ی مشخص و نیز تجربه و تخصص کافی، یک کسب و کار اینترنتی موفق و پردرآمد را راه اندازی نمایم؟

به مجموعه کارها و فعالیت های پولساز که در فضای اینترنت انجام می شود، کسب و کار اینترنتی گفته می شود؛ برای مثال شما در گذشته هنگامی که تصمیم داشتید برای خود یک ساعت جدید خریداری نمایید، به فروشگاه ساعت فروشی مراجعه می کردید و ساعت موردنظر خود را خریداری می نمودید؛ اما در زمان حال و با ورود کسب و کارهای اینترنتی، شما می توانید ساعت مورد علاقه خود را حتی گاهی اوقات با قیمتی پایین تر از اینترنت تهیه نمایید! بیان این نکته خالی از لطف نیست که بیشتر از ۷۵ درصد کسب و کارها می توانند تبدیل به یک کسب وکار اینترنتی موفق شده و میزان فروش خود را در مقایسه با وضعیت قبلی، بسیار بیشتر نمایند.

بسیاری از افراد دوست دارند در فعالیت اقتصادی خود، رئیس خودشان باشند تا اینکه مجبور باشند از شخص دیگری اطاعت نمایند؛ به همین دلیل افراد به کسب و کارهای اینترنتی روی می آورند.

همچنین آمار بیکاری در جامعه روز به روز در حال افزایش است؛ از دیگر سو افراد سرمایه ی لازم و کافی برای راه اندازی یک فعالیت اقتصادی را ندارند. همچنین تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است که می توان از این اتفاق به عنوان یک فرصت مناسب استفاده کرده و برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد که سرمایه اولیه ی چندانی هم نیاز ندارد از آن سود جست.

آیا می‌توانیم بدون داشتن یک ایده مشخص و همچنین تخصص کافی در یک زمینه، کسب وکار اینترنتی موفقی را راه اندازی نماییم؟

 

راهنمای راه اندازی یک کسب و کار موفق و پردرآمد برای افرادی که ایده مشخص و همچنین تجربه‌ ی کافی ندارند!

توجه داشته باشید چنانچه شما برای شروع یک کسب و کار اینترنتی، انرژی و آمادگی لازم و کافی را در خود احساس می‌کنید و همچنین تصمیم گرفته‌اید با تلاش خود، به درآمد ایده‌آل برسید به شما تبریک می‌گوییم! همان‌طور که خودتان نیز می‌دانید داشتن یک کسب و کار موفق و پردرآمد بسیار لذت‌ بخش است.

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق، بایستی در ابتدا این سوال را از خود بپرسید که آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است یا خیر؟

پس از پاسخ به این سوال، سوال دیگری که مطرح می ‌شود این است که آیا من می ‌توانم بدون داشتن یک ایده‌ ی مشخص و نیز تجربه و تخصص کافی، یک کسب و کار اینترنتی موفق و پردرآمد را راه اندازی نمایم؟

  • برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، ایده‌ی مشخصی ندارم.

به عقیده‌ی بزرگان و صاحب‌ نظران علم کسب و کار، نداشتن یک ایده‌ ی مشخص نمی‌تواند مانع شما برای ورود به دنیای کسب و کار باشد. تاکنون صدها مقاله ی گوناگون در رابطه با ایده ‌های راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی منتشر و دست به دست شده است! اما مشکلی که همواره اکثر افراد با آن مواجه می‌شوند این است که بایستی در ابتدا یک ایده ‌ی ناب را داشته و سپس اقدام به شروع نمایند.

به این نکته دقت داشته باشید هر ایده ای که مطرح می‌شود حتی اگر ناب ‌ترین و بکرترین ایده‌ی مطرح شده نیز باشد، سریعا هزاران نفر آن را خواهند خواند و از آن مطلع خواهند شد! پس این ایده دیگر یک ایده ‌‎ی ناب و بکر نمی ‌باشد.

روزانه تعداد افراد بسیار زیادی برای یافتن یک ایده ‌ی ناب و بکر به دفتر مشاوران کسب و کار (اطلس فایل) مراجعه می‌ نمایند؛ در این مراجعه، با ایده های نابی نیز آشنا می‌شوند اما موضوعی که بسیار پر واضح است این است که مشکل این دسته از افراد، اصلا ایده ‌ی ناب نیست! زیرا این ایده‌ها به قدری قوی، عالی و ناب می‌باشند که ده‌ها سوال دیگر را در ذهن‌ شان ایجاد می‌نماید.

در اینجا برخی از سوالاتی را که افراد در مواجه با ایده ‌های جدید می ‌پرسند را با هم مرور می‌کنیم:

  • این ایده بسیار جالب و فوق العاده است! اما! اما از کجا باید شروع کنم؟
  • این ایده بسیار ناب و ایده‌آل است! اما برای انجام آن به سرمایه نیاز است. من سرمایه ‌ی کافی برای شروع کردن را ندارم!
  • آیا یک تیم موفق وجود دارد که این ایده را برای من به عمل تبدیل نماید؟
  • من چگونه می ‌توانم برای به عمل رساندن این ایده‌ ی ناب، یک تیم با تجربه را گرد هم آورم؟
  • من به هیچ وجه مهارت و تجربه‌ ی لازم و کافی برای آغاز یک کسب و کار اینترنتی را ندارم! چه باید بکنم؟ آیا امکان موفقیت من وجود دارد؟
  • من به هیچ یک از دوستان و همکاران خود، اعتماد کافی برای در میان گذاشتن ایده‌ام را ندارم! چه باید بکنم؟ آیا ایده‌ ی خود را فراموش کنم؟
  • لطفا به من کمک کنید؛ من برای شروع به عمل رساندن ایده ‌ی خود بسیار عجله دارم!

در این وضعیت به شما یک پیشنهاد داریم؛ این سوال را از خود بپرسید:

آیا تنهاترین مشکل من، فقط و فقط نداشتن یک ایده ‌ی ناب می‌باشد؟ اگر یک ایده‌ ی ناب و ارزشمند داشته باشم، می‌توانم آن را عملی کنم؟؟؟

  • برای شروع عملی کردن یک ایده، به کدام مهارت‌ ها نیاز لازم و اساسی دارم؟

همه افراد برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق و پردرآمد، به مهارت ‌هایی نیاز دارند. توجه داشته باشید برای شروع یک کسب و کار اینترنتی و درخشیدن در آن، نیاز اصلی و اساسی فقط و فقط یک وب‌سایت اینترنتی نمی‌باشد! این نیاز یکی از مهارت های لازم می‌باشد اما اصلی و اساسی نیست!

اولین مهارت موردنیاز:

راه انداری یک وب‌سایت اینترنتی با در نظر گرفتن اصول صحیح کسب و کار اینترنتی

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید وقتی شما درباره راه اندازی یک وب‌سایت برای کسب وکار اینترنتی خود سخن می گویید؛ منظور طراحی وب‌سایتی است که با دیگر وب‌سایت ها کاملا متفاوت است. متاسفانه امروزه بسیاری از طراحان وب‌سایت و برنامه نویسان، نگاه بازاریابی و کسب و کاری به طراحی های خود ندارند! آن ها فقط و فقط در فکر طراحی یک وب‌سایت زیبا و جذاب هستند. اما این قبیل وب‌سایت ها تنها زیبا می‌باشند و هیچ فروشی را در پی نخواهند داشت!!!

اولین و مهمترین مهارت شما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق، راه اندازی یک وب‌سایت با توجه به اصول حاکم بر کسب و کارهای اینترنتی می باشد. همچنین علاوه بر دارا بودن مهارت های لازم برای راه اندازی وب‌سایت، بایستی شما با مهارت های دیجیتال مارکتینگ یا همان مهارت های بازاریابی اینترنتی نیز آشنا باشید.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دارای چندین مهارت مهم می باشد؛ این مهارت ها عبارتند از:

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با استفاده از ارسال ایمیل های گسترده و هدفمند، سئو یا بهینه سازی وب‌سایت، تبلیغ در دیگر وب‌سایت ها، فعالیت گسترده در شبکه های اجتماعی و استفاده از پتانسیل های بی‌نظیر آن ها، لینک سازی صحیح و نیز بازاریابی با استفاده از روش تولید محتوا و…

دومین مهارت موردنیاز:

تولید محتوای صحیح

یکی از مهمترین نکات در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی کسب و کارهای اینترنتی، تولید محتوای تخصصی هماهنگ با موضوع فعالیت شما می باشد؛ شما می توانید به آسانی با بهره گیری از محتوای صحیح و ارزشمند، خود را به مخاطبان خود بشناسانید.

توجه داشته باشید مهارت تولید محتوای تخصصی، شما و کسب و کارتان را از دیگر رقبای فعال متفاوت می نماید؛ همچنین به بهره گیری از این مهارت دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی شما می توانید وب‌سایت خود را به صفحات اول جستجوی گوگل برسانید.

سومین مهارت موردنیاز:

سئو یا بهینه سازی وب‌سایت کسب و کار اینترنتی برای موتورهای جستجو

شما با استفاده از این مهارت دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی می توانید مطالب، خدمات و همچنین محصولات خود را به صفحات اول جستجوی گوگل برسانید؛ این مهارت seo نام دارد. seo مهارتی پول‌ساز در دنیای دیجیتال مارکتینگ می باشد که بسیاری از بنیانگذاران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از آن بی اطلاع هستند!

دقت داشته باشید چنانچه با این مهارت آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم از امروز و همین لحظه به فکر یاد گرفتن و کسب این مهارت مهم در دنیای دیجیتال مارکتینگ باشید؛ چون می توانید با بهره گیری اصولی و صحیح از این مهارت، ماهانه چندین میلیون تومان درآمد داشته باشید!

چهارمین مهارت موردنیاز:

دیگر مهارت مهم در دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، بازاریابی با استفاده از ارسال ایمیل های گسترده و هدفمند می باشد که این روش برای افزایش ترافیک وب‌سایت و همچنین افزایش میزان فروش محصولات و خدمات شما لازم و ضروری است.

متاسفانه بسیاری از افراد فعال در کسب و کارهای اینترنتی، بازاریابی با استفاده از ارسال ایمیل های گسترده و هدفمند را کم اهمیت می پندارند؛ در حالی که این نگاه، کاملا اشتباه است. بازاریابی حرفه ای با استفاده از ارسال ایمیل های گسترده و هدفمند سبب افزایش ترافیک وب‌سایت و نیز افزایش میزان فروش محصولات و خدمات شما می شود. شما با استفاده از ایمیل مارکتینگ صحیح و حرفه ای می توانید سود فروش خود را ماهانه تا 4 برابر وضع فعلی، افزایش دهید.

پنجمین مهارت موردنیاز:

مهارت تبلیغ نویسی حرفه ای

همیشه و همواره به این نکته مهم توجه داشته باشید که داشتن محصول و یا عرضه ی خدمات عالی برای مشتری (برای فروش) کافی نیست! شما بایستی مهارت کافی برای تبلیغ نویسی حرفه ای را داشته باشید تا بتوانید اثرگذاری لازم را ایجاد نمایید.

مهارت تبلیغ نویسی صحیح و حرفه ای، یکی از پولسازترین مهارت های کسب و کارهای اینترنتی می باشد که می تواند کسب و کار شما با رشد چشمگیری مواجه نماید! نوشتن عنوان ها و متن های تبلیغاتی یک مهارت بسیار فوق العاده در دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی است.

این مهارت فوق العاده برای نوشتن عنوان محصولات و خدمات، متن توضیحی برای محصولات و خدمات، ایمیل های تبلیغاتی و نیز مقالات (موردنیاز برای مهارت تولید محتوا) بسیار پر کاربرد است و میزان جذابیت و اثرگذاری پیشنهاد شما را بیان می کند. شما با بهره گیری از مهارت تبلیغ نویسی صحیح و حرفه ای می توانید میزان فروش محصولات و خدمات کسب و کار اینترنتی خود را تا ماهانه تا 10 برابر وضع فعلی، افزایش دهید!

ششمین مهارت موردنیاز:

مدیریت و پشتیبانی وب‌سایت کسب و کار اینترنتی

متاسفانه بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی تصور می کنند راه اندازی وب‌سایت و همچنین فراگیری مهارت های بازاریابی برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی کافیست! اما به هیچ وجه اینطور نیست. شما بایستی بتوانید وب‌سایت خود را با توجه به شرایط، نیازهای آینده ی جامعه و همچنین مشکلات احتمالی، بروزرسانی، توسعه و مدیریت نمایید. بهره گیری از تمام مهارت های بیان شده در بالا و همچنین بروزرسانی، مدیریت و پشتیبانی صحیح می تواند ضامن یک کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز برای شما باشد.

چنانچه شما فقط به کوتاه مدت فکر می کنید و تنها یک وب‌سایت اینترنتی می خواهید، فراگیری و بهره گیری از مهارت اول کافی است؛ اما چنانچه تصمیم دارید یک کسب و کار اینترنتی موفق، پولساز و همچنین ماندگار را برای خود و آینده ی خود فراهم نمایید، بایستی تمام مهارت های بیان شده در بالا را فرا گرفته و استفاده نمایید.

چنانچه شما می توانید یک تیم قوی و حرفه ای را فراهم نمایید، اتفاق بسیار فوق العاده ای است؛ تیمی متشکل از یک متخصص راه اندازی، یک مدیر، یک متخصص بازاریابی و نیز یک مدیر پشتیبان. اما اگر تصمیم دارید خود به تنهایی کسب و کاری موفق و پولساز را راه اندازی نمایید، بایستی تمام مهارت های نام برده شده را فرا گرفته و به کار گیرید.

آیا من می توانم بدون مهارت و تجربه ی قبلی و موردنیاز، تمام مهارت های نام برده شده را بالا را کسب نمایم؟

در جواب بایستی گفت: بله شما می توانید. تنها کافیست به خود ایمان و باور داشته باشید و برای رسیدن به هدف خود یعنی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق، پولساز و همچنین ماندگار از تلاش خودداری نکنید.