پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی

پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی

بازار کار همیشه برای افراد خلاق و نوآور فرصت ‌هایی دارد که با تلاش و پشتکار می توان از این فرصت ‌ها کسب و کار موفقی را راه ‌اندازی نمود. در حال حاضر، شروع یک کسب و کار اینترنتی، بهترین و مناسب ترین بستر برای فراهم آوری یک کسب درآمد با هر میزان از سرمایه‌ است. اینترنت یک فضای عالی برای کسب درآمد است. راه‌ های بسیار زیاد و متنوعی برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد؛ برخی از راه ها بدون سرمایه هستند و برخی نیاز به سرمایه دارند (سرمایه های کوچک یا بزرگ). بد نیست بدانید برخی روش‌ های کسب درآمد، مرتبط با سایت ‌های خارجی هستند و برخی دیگر با سایت ‌های ایرانی سروکار دارند.

پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی در کمترین زمان ممکن و با کمترین سرمایه ‌ی ممکن، موضوعی جالب و بسیار مورد توجه برای تمام افراد است. توجه داشته باشید امروزه موضوع کسب درآمد از اینترنت به دلیل فراهم بودن بسترهای ایده آل برای فعالیت در این حوزه و همچنین عدم نیاز به سرمایه ی کلان، می تواند پیشنهادی فوق العاده برای شما باشد. شاید فکر کنید که در این مطلب اغراق بسیار شده است! به هیچ وجه اما این گونه نیست و تجربه هزاران کارآفرین اینترنتی و فریلنسر این موضوع را ثابت کرده است با دنبال کردن چند گام اساسی و مهم، می توان به راحتی کسب درآمد از اینترنت را عملی کرد. 

اما فراموش نکنید کسب مهارت های فردی و نیز خلاقیت در این حوزه، یکی از اساسی ترین موارد برای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی است؛ بهتر است واقع بین باشید و با تمام توجه تصمیم بگیرید. توجه داشته باشید به هیچ وجه قرار نیست ما به شما راه یا راه هایی را نشان دهیم که ظرف یک هفته، شما را میلیونر کند و ماهانه درآمد های آنچنانی را برای شما فراهم نماید! چنین راهی اصلاً وجود خارجی ندارد. ما فقط بستر درآمدزایی اینترنتی شما را فراهم خواهیم کرد و این شما هستید که مشخص می ‌کنید.

پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی

میزان کسب درآمد از اینترنت فروشگاه های اینترنتی معتبر و معروفی  مانند دیجی کالا، بامیلو، زنبیل، تهران کالا، البسکو و… بر هیچ کسی پوشیده نیست! بنابراین اگر تصمیم به راه اندازی کسب و کاری از اینترنت و  از طریق فروش محصولات فیزیکی دارید (در هر زمینه و صنعتی که در آن مهارت دارید)، آن کار را شروع کنید. اگر به دنبال کسب درآمد ثابت و مطمئن از اینترنت هستید و حاضرید برای این موضوع تلاش کرده و وقت بگذارید، در آن هنگام بایستی گفت که این پیشنهاد دقیقاً برای شماست. یک پیشنهاد که کسب درآمد اینترنتی شما در طولانی‌مدت را تضمین خواهد کرد.مطمئناً هر چقدر تلاش بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

آیا شما نیز تا به حال به کسب درآمد از اینترنت فکر کرده اید؟ کسب درآمدی رویایی و لذت از آن…

به احتمال بسیار زیاد در شروع کسب و کار خود، مقدار درآمد شما بسیار ناچیز و کم باشد؛ اما همین مقدار کم نیز می تواند خوشحال کننده و امیدوار کننده باشد؛ زیرا هم اعتماد به نفس شما را تقویت خواهد کرد و هم می توانید با همین درآمدها، کسب و کار خود را آرام آرام گسترش دهید؛ حتی کسب درآمد کم از اینترنت می تواند اثباتی باشد بر توانایی شما در تبدیل مهارت های‌تان به پول! و این یعنی اعتماد به نفس بیشتر و بهتر.

در این مطلب تصمیم داریم پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی موثر و پولساز را برای شما دوستان معرفی کرده و توضیح دهیم. هیچ مهارت به خصوصی برای شروع یک کسب و کار اینترنتی نیاز نیست! شما هیچ نیازی به داشتن مهارت های فنی و کامپیوتری پیچیده ندارید و تنها با یک آشنایی کلی با کامپیوتر و استفاده از اینترنت می توانید کسب و کار خود را آغاز کنید.

بسیاری از افرادی که در حال شروع کسب و کار اینترنتی خود و یا تولید محصول یا ارائه ی خدمتی هستند، یک اشتباه بزرگ را مرتکب می‌ شوند؛ آن ‌ها در ابتدا تمام تمرکز خود را بر روی محصول یا خدمت‌شان می‌ گذارند و سپس به سراغ بازار هدف می ‌روند! اما در روش درست بایستی در ابتدا مشتری‌ را پیدا کنیم و نیاز و مشکل او را بسنجیم، و بعد برای مشتری خود، محصول یا خدمت مورد نیاز وی را تامین نماییم.

به یاد داشته باشید پیدا کردن نیاز‌های مردم در اینترنت کار بسیار آسانی است! کافی است بدانید مردم در فضای اینترنت به دنبال چه هستند و در چه زمینه ‌ای مشکل دارند و به چه نیاز دارند! به شما توصیه می کنیم در انجمن ‌های اینترنتی گوناگون بچرخید و ببینید مردم چه سوال‌ هایی می‌ پرسند و به چه محصول یا خدمتی نیاز دارند، و به دنبال حل چه مشکلاتی هستند. هر نیاز یا مشکلی که فکر می‌ کنید می‌ توانید از آن کسب درآمد داشته باشید، را یادداشت کرده و کسب و کارهای موجود و مرتبط  با آن را جستجو نمایید. چنانچه کارها و فعالیت هایی از قبل در این موضوع انجام شده است، بررسی کرده و ببینید رقبای شما چه کارهایی کرده اند و شما می توانید چه فعالیت هایی را در جهت بهبود محصول یا خدمت موجود ارائه نمایید.

پنج گام مهم برای کسب درآمد اینترنتی 2


یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی این است که شما نیازی به مکان فیزیکی و دفتر ندارید! یعنی شما می توانید کسب و کار خود را به صورت کامل و حرفه ای در اینترنت راه اندازه کرده و پیشرفت نمایید.

گام اول در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

لیستی از تمام مهارت ها و کارهایی که آشنا هستید را تهیه نمایید.

با خواندن عنوان این متن شاید این فکر به ذهن‌تان خطور کرده باشد، که شما هیچ کار خاصی را بلد نیستید! اما حقیقت این‌ گونه نیست. چنانچه کمی با دقت بیشتر، فکر کنید خواهید دید که شما می توانید بسیاری از کارها را انجام داده و با بسیاری مهارت ها نیز آشنایی دارد. برای نمونه؛ شما می توانید کتابی را روان و سلیس خوانده و صدای خود را با موبایل‌تان ضبط نمایید؛ زیرا ممکن است کسی در جایی، به این فایل صوتی نیاز داشته باشد. یا در نمونه ای دیگر شما می توانید با مجموعه یا شرکتی فعال در حوزه ی فعالیت شما، همکاری کرده و وبلاگ، وب‌سایت یا حتی صفحه ی اینستاگرام آن ها را بروزرسانی نمایید!

یا در نمونه ای دیگر شما می توانید به یک پدر یا مادری که تازه با فضای مجازی و اینترنت آشنا شده اند، آموزش های ساده و ابتدایی ای بدهید تا بتوانند بدون هیچ مشکلی، نیازهای خود را در این زمینه برطرف نمایند. یا حتی شما می توانید در یک موضوع یا مهارت خاص، مطالبی را از اینترنت جستجو کرده و آن ها بازنویسی نموده و در وبلاگ یا وب‌سایت خود منتشر نمایید.

شاید هم اکنون مهارت یا کاری که در آن تخصص دارید، به ذهن شما نرسد! اما نگران نباشید؛ بیشتر و بیشتر فکر کنید! شما می توانید لیستی کامل از آن ها را آماده نمایید. برای شروع، کافی است یک کاغذ و قلم برداشته و در جلو دست خود قرار دهید؛ فکر کنید و بنویسید! اطمینان داشته باشید که شما می توانید در یک روز لیستی بلند و طولانی از کارهایی که بلد هستید را آماده نمایید.

گام دوم در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

شما در کجا می توانید مهارت ها و کارهایی که انجام دادن آن ها را بلد هستید را ارائه دهید؟

اکنون شما لیستی آماده و کامل از تمام توانایی ها، تخصص ها و همچنین کارهایی که بلد هستید انجام دهید را فراهم کرده اید! اما در این گام بایستی به این سوال پاسخ دهید که در کجا می توانید خدمات خود را ارائه دهید؟ آیا شما یک وبلاگ شخصی دارید؟ وب‌سایت چطور؟ شما می توانید به آسانی در وبلاگ یا وب‌سایت خود، لیست توانایی ها و مهارت های خود را یادداشت نمایید.

شبکه های اجتماعی چطور؟ آیا در آن ها فعالیت دارید؟ فراموش نکنید که شما می توانید از شبکه های اجتماعی نیز بهره بردای نمایید! به هیچ وجه قدرت و توان شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید!

به استفاده از برخی وب‌سایت ها نیز توجه داشته باشید؛ برای نمونه وب‌سایت (انجام میدم) پتانسیل بسیار فوق العاده و ایده آلی برای انجام کارها و پیشبرد اهداف شما دارد. به این سایت سر بزنید و در آن ثبت نام نمایید؛ شما در این وب‌سایت می توانید برای هر کاری که می توانید انجام دهید، تعریفی واضح و روشن یادداشت نمایید و کاربران را به سوی خود جذب کنید.

کارهایی مانند:

من میتونم آموزش فرمت کردن فلش های قفل شده را به شما بدهم – 1000 تومان

من میتونم نسخه اصلی کتاب “علی بابا و چهل دزد” موجود در موزه لندن رو در اختیار شما قرار دهم – 1000 تومان

من میتونم نامه های بیزینسی شما را به انگلیسی یا فارسی سلیس ترجمه، تایپ، تفسیر و آماده کنم – 10000 تومان

من میتونم برای شما هر مدار فرمانی که خواستید طراحی کنم – 20000 تومان

من میتونم براتون مقاله انگلیسی سرچ کنم. – 5000 تومان

من میتونم یه لیست از بهترین ربات های تلگرام در موضوعات مختلف در اختیارتون بذارم – 1000 تومان

من میتونم اطلاعات گردشگری و دیدنی های ایران رو بهتون بگم – 5000 تومان

من میتونم برای ساخت یک محصول، طراحی دستی (اسکچ) کنم – 20000 تومان

استفاده از این قبیل وب‌سایت ها مانند این اتفاق است که شما توانایی ها و مهارت های خود را سنجیده و آن ها را در ویترین یک مغازه برای فروش قرار می دهید! ممکن است در طول مدت زمانی کوتاه، فرد یا افرادی مشتری و خریدار این مهارت ها و توانایی های شما شوند و…

یک وب‌سایت یا وبلاگ خوب، دارای یک برنامه برای انتشار محتوای مناسب و صحیح است. مهم نیست این برنامه، روزانه باشد و یا ماهانه، مهم این است برنامه ی شما تداوم داشته باشد و محتوای ایده آلی را برای مخاطب هدف در آن منتشر نمایید.

یک وب‌سایت یا وبلاگ خوب، دارای یک برنامه برای انتشار محتوای مناسب و صحیح است. مهم نیست این برنامه، روزانه باشد و یا ماهانه، مهم این است برنامه ی شما تداوم داشته باشد و محتوای ایده آلی را برای مخاطب هدف در آن منتشر نمایید.

گام سوم در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

بایستی شما، خود و کار یا مهارت خود را به بهترین شکل ممکن، معرفی نمایید.

در گام سوم، یکی از مهم ترین و اثرگذارترین عوامل در کسب و کار اینترنتی، توضیح صحیح و واقع بینانه ی خود به کاربران است؛ شاید حتی برای این توضیح، شما نیاز به ارائه ی نمونه کار (نمونه کارهای هر چند کوچک) داشته باشید.

این نکته را همیشه در یاد داشته باشید که در کسب و کار خود، همواره راهی را برای ارائه کردن بیشترین اطلاعات در رابطه با مهارت ها و فعالیت های خود در اختیار کاربران و مشتریان، فراهم نمایید؛ برای نمونه آدرس ایمیل یا شماره تماس و… زیرا این کار سبب می شود تا کاربران و مشتریان شما، متوجه این موضوع شوند که شما دقیقا چه کاری را انجام می دهید و همچنین در کار خود تا چه میزان جدی و اثرگذار هستید. رعایت این موارد، می تواند ضامن موفقیت و توسعه ی کسب و کار شما باشد. برای کسب درآمد از اینترنت بایستی بتوانید مشتری را قانع کنید که محصول شما ارزش خرید را دارد.

کسب و کار در اینترنت

گام چهارم در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

شما به عنوان راه اندازی یک کسب و کار، بایستی همیشه و همواره در دسترس باشید.

در چهارمین گام برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، این موضوع را بدانید که همیشه بایستی در دسترس باشید؛ توصیه می کنیم در وبلاگ یا وب‌سایت خود، راه های ارتباطی گوناگونی را برای کاربران مشخص نمایید. راه های ارتباطی مختلفی مانند دایرکت صفحه ی اینستاگرام، آی دی تلگرام، آدرس ایمیل، وایبر، واتس اپ و…

ممکن است کاربران، مشتریان و بازدیدکنندگان پیش از خرید محصول یا خدمت، سوالاتی را از شما داشته باشند؛ سوالاتی مانند زمان ارائه ی محصول، زمان تحویل محصول، نحوه ی پشتیبانی پس از خرید محصول یا خدمت و…

گام پنجم در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

به هیچ وجه و در هیچ شرایطی، از انجام دادن یک کار ساده خجالت نکشید!

این نکته را همیشه در خاطر داشته باشید که کاری را بایستی انجام دهید که از انجام آن کار، احساس رضایت و نیز شادی و خشنودی داشته باشید؛ شما در کاری موفق خواهید بود که با انجام آن کار، احساس مفید بودن در جامعه داشته باشید.

برای نمونه ممکن است شما تصمیم به ترجمه کردن یک متن انگلیسی داشته باشید؛ انجام این کار در وقت استراحت شما، می تواند بسیار ساده بوده و علاوه بر تامین مالی هر چند ناچیز، احساس مفید بودن نیز داشته باشید!